Kablolu Yerden Isıtma Sistemi

 

Elektrik Kablolu Zeminden ısıtma sistemleri

 

DEVI kablolu ısıtıcı ve kompenentleri ile ev , ofis ısıtması yanında yolların , kaldırımların kar buz oluşumunun engellenmesinde , hamamların ısıtılmasında , oluklardaki buz önleme sistemlerinde , tank ve boru ısı korumada , buzhane beton korumasında da güvenle kullanılmaktadır.

 
Isıtma kabloları, iç mekanlar için konforlu döşemeden ısıtma ve dış zeminler için buz ve kar eritme, çatılar için donmadan koruma, boru izleme, spor sahası ısıtması, soğutma deposu koruması ve diğer uygulamalar için geliştirilmiştir.

DEVI Isıtma kabloları, küçük evlerin yanı sıra ticari binalar ve özel yapılar için de geniş bir ısıtma kablosu yelpazesi sunar. Isıtma kabloları, daha çok yeni yapıların bağlantısında veya büyük yenileme projelerinde kullanılır.

Özgün tasarım her durum için maksimum performansı sağlar ve esnek kablo yapısı, kurulumu hiç olmadığı kadar hızlı ve kolay hale getirir.

 
 
•Kurulumu kolay, esnek kablo
•Hızlı tepki süresi
•Güvenli ve sağlam
•20 yıla varan tam garanti ile uzun kullanım ömrü
 
 
DEVI tarafından sunulan termostat ürün yelpazesinde şık tasarımların yanı sıra elektrikli ısıtma sistemini cep telefonunuz ile kablosuz olarak uzaktan kontrol etmenizi sağlayan çözümlere de ulaşabilirsiniz
 
 
The DEVIreg™ zemin sensörlü elektronik termostatlar, döşemeden ısıtma sisteminizin hassas kontrolünü sağlar. Zemin her zaman sıcacık tutulacaktır. Aynı zamanda zemin yapısına zarar verme riski oluşturabilecek yüksek sıcaklıklara ulaşılması engellenecektir. Böylece sıcaklık her zaman zemin üreticisi tarafından belirlenen maksimum sıcaklık seviyesi doğrultusunda olacaktır.


İşletme maliyetleri açısından DEVIreg™ iyi bir seçenek oluşturur. Zemin altındaki ısıtma elemanı ve çok hassas termostatik kontrol bir araya geldiğinde, son derece yüksek bir enerjiden faydalanma oranı temin edilir. Sonuç olarak DEVIreg™ termostat, oda sıcaklığını çok hassas olarak kontrol edebilmesiyle hem konforunuzdan ödün vermez hem de cebinizi yakmaz.

DEVI akıllı termostatlar ile elektrikli ısıtmada enerji ve para tasarrufu sağlamanın en kolay yolunu seçmiş olursunuz. Kullanıcı dostu menü navigasyonu, ısıtma sisteminizin programlanmasını rahat ve kolay hale getirir. En yeni DEVIreg™ termostat ürün yelpazesindeki akıllı fonksiyonları kullanarak faturanızda %30'a varan enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz. DEVIlink™ ile kullanılan yeni Danfoss uygulamasının veya DEVIreg™ ile kullanılan DEVIsmart™ uygulamasının en yeni versiyonlarını kullanarak elektrikli döşemeden ısıtma sisteminizi, internet bağlantısına ulaşabildiğiniz herhangi bir yerden sanal olarak kontrol edebilirsiniz.

Zemindeki ideal termal yerleşim ve Devireg™ termostat ile hassas sıcaklık kontrolü sayesinde, geleneksel su bazlı ısıtmaya göre ortalama oda sıcaklığı 1 - 2°C kadar düşürülebilmektedir. Bu düşüş, ısıl konfor seviyesini etkilemeden sağlanmaktadır.

Bu da enerji kaybının %10 - 20 seviyelerine kadar düşürülebilmesi anlamına gelir. Bu kazanç hem ekonomik hem de ekolojik olarak faydalıdır. Ek bir avantaj olarak DEVI döşemeden ısıtmanın kurulumu, aynı kabiliyetlere sahip diğer ısıtma sistemlerine göre daha düşüktür.

Dış mekan termostatları ve regülatörleri

DEVI kış sezonlarını daha güvenilir ve daha kolay hale getirir.

Kar yağışı başlasa da bitse de kontrolör bu ritmi takip eder ve dış koşullar ile eş zamanlı açılıp kapanır.

Dış mekan zeminleri, çatı ve çatı olukları için kusursuz çalışacak kontrolör, düşen ilk kar tanesinin tespit edilebilmesi için nem ve sıcaklık sensörleri ile donatılmalıdır. Sıcaklık belirli bir seviyeye düştüğünde, 0℃ gibi, kar sensörleri termostata bilgi verir ve ısıtma sistemi AÇILIR.

Sensörler, örneğin +4℃ (başlangıç ayarı) gibi bir sıcaklığın üzerinde bir sıcaklık algılarsa ısıtılan yüzey kuru olarak saptanır ve sistem yeniden kapanır. Sistemi daima manuel olarak açıp kapatabilirsiniz.

DEVI; kaldırımların, yolların ve rampaların yanı sıra çatı, çatı oluğu ve yağmur boruları gibi zeminlerde kar ve buzun erimesi durumlarında sıcaklık ve nem sensörlü tam otomatik DEVIreg™ 850'yi önerir.

Dış mekan ısıtması için tasarlanmış DEVI kontrol sistemlerinin geniş ürün gamında, size özel ve tam olarak amacınıza yönelik olan ürünü daima bulabilirsiniz.
 
 

DEVI Elektrikli yerden ısıtma Sistemi, DEVI Isıtma Kablo veya Şilteleri, Devireg Termostatlar ve kurulum aksesuarlarından oluşur. Ayrıca; tüm sistem Kablosuz Merkezi Kontrol Sistemi (Devilink) ile donatılarak "tek noktadan kontrol" edilebilme özelliğine de sahip.

 

Elektrik Kablolu Döşemeden Isıtma ;

Banyo Isıtması

Mutfak Isıtması

Kış Bahçesi Isıtması

Hamam Isıtması

Bitki kök ısıtması

Ofis , apartman dairesi ısıtması

Rampa Isıtma ve Dondan koruma ( ısı koruma ) amaçlı olarak güvenle kullanılmaktadır.

Kablolu yerden ısıtma termostat kontrolü ile hem çok konforlu hem de diğer ısıtma sistemleri ile rekabet edebilecek kadar ekonomiktir.

Özellikle ıslak hacim alanlarının ısıtılması için idealdir. Mekanlarda ısıtma sistemi olsa bile zemin soğukluğu her zaman hissedilir bunu önlemenin tek yolu yerden ısıtmadır. Kablolu yerden ısıtma toplam ısıtma yada ılık zemin amaçlı olarak kullanılır.

Kablolu yerden ısıtma binaların ısıtılması yanında , kar-buz önleme , hayvan barınakları ısıtılması , tank ısıtılması , boru ısı korumada ve yol ısıtılmasında da güvenle kullanılır.

 

ISLAK HACİMLER İÇİN İDEAL ÇÖZÜM

Bir mekanda ısıtma istemi olsa bile ( yerden ısıtma yoksa ) zeminler hep soğuk kalır.Bu soğukluk ancak yerden ısıtma ile giderilir. Kablolu yerden ısıtma özellikle mutfak , banyo , hamamlarda eşsiz bir konfor sunar.

 

 

Farklı tipteki termostatlar, hem zemin (entegre algılayıcı ile) hem de mekanın sıcaklığını kontrol altında tutar. Bir alternatif olarak; "zaman ayarlı" Devireg Touch termostat kullanıldığı takdirde, 7 gün için 30'ar dakikalık aralıklarla 24 saat programlama yapılabiliyor ve istenen saat aralığında arzulanan konfor düzeyi otomatik olarak sağlanıyor. Daha ileri bir uygulama olarak; "Devilink Kablosuz Merkezi Kontrol Sistemi" kullanarak; evin tüm sıcaklığın tek noktadan kontrol edilebiliyor.
Avantajları
- Konforlu,
- Ekonomik,
- Estetik,
- Uzun Ömürlü,
- Kolay Uygulanır.
 
 
Isıtma kablosu veya şiltesi, bina ömrüne eşdeğer bir ömre sahip ve bakım gerektirmez.
Sistem, yeni yapılan veya yenilenen her türlü döşeme tipine uygun, (seramik, ahşap, halı vs.). Mekanın tamamının ısıtılmasını sağlayabileceği gibi, bölgesel olarak da konfor ısıtması amacı ile uygulanabiliyor, (banyo, mutfak ve koridor gibi mekanlarda). Termostatlar sayesinde, her odanın sıcaklığını ayrı ayrı kontrol etmek mümkün.
Farklı tipteki termostatlar, hem zemin (entegre algılayıcı ile) hem de mekanın sıcaklığını kontrol altında tutar. Bir alternatif olarak; "zaman ayarlı" Devireg 550 termostat kullanıldığı takdirde, 7 gün için 30'ar dakikalık aralıklarla 24 saat programlama yapılabiliyor ve istenen saat aralığında arzulanan konfor düzeyi otomatik olarak sağlanıyor. Daha ileri bir uygulama olarak; "Devilink Kablosuz Merkezi Kontrol Sistemi" kullanarak; evin tüm sıcaklığın tek noktadan kontrol edilebiliyor.
 
 
Dünya çapında servis ve destek
Dünyadaki en büyük elektrikli döşemeden ısıtma sistemi üreticisi olan DEVI, Norveç'ten Yeni Zelanda'ya, Çin'den Kanada'ya kadar gelişmiş global bir satış şirketi ve satış ofisi ağına sahiptir. 
Her DEVI ofisinde, sistem kurulumunuza veya kullanımınıza yardım edebilecek yeterlilikte uzman eleman bulunmaktadır