Karbonray

KarbonRay ile elektrikli yerden ısıtma

Karbon-ray ithalatçısı olduğumuz ısıtma sistemidir. Son derece sağlıklı, ekonomik ve dayanıklıdır. %100 Su geçirmez özelliği sayesinde birçok kullanım alanında güvenle tercih edilebilir.

Türkiye'de sadece firmamızın temsilcisi olduğu son teknoloji ve yüksek verimli Karbon Ray 'ı hizmetinize sunuyoruz. Geleneksel ısıtma sistemlerinin başlıca Karbonray elektrikli yerden ısıtmasorunları olan enerji tüketimi - ısı enerjisi kazanımı verimsizliği, pratik sistemlerin kısa ömürlü olması, olumsuz sağlık etkilerine karşı üretildi .Son beş yıldır keşfedilmiş bu ürün; dünyada tanınmış ve küresel ihraç edilmiştir. Karbon esaslı esnek çubukların 10'ar cm'lik arayla sıralandığı bu sistemde enerji tüketimi rakiplerine göre çok ekonomiktir. Uygun kullanımda 2 yıl garantili, 30 yıl ömürlüdür.Genellikle seramik altı ısıtma,fayans,mermer altı ısıtmada tercih edilir.

KARBON FİLM ile Türkiye çapında bir çok villa,konut, kış bahçesi,balkon parke altı ısıtma ve cami, cemevi ve derneklerin halı altı ısıtma uygulamalarını yaptık.
Şimdi bu sistemi ısıya, suya, yıpratıcı dış etkenlere daha dayanıklı ve çok daha az elektrik enerjisi tüketen,seramik altı ısıtmada tercih edilen KARBONRAY ile geliştirip kızılötesi ısınma sistemlerini Türkiye ile tanıştırıyoruz.

KarbonRay,

-Seramik altı ısıtmada,Hamam ısıtmasında,banyo ısıtmada,mutfak ısıtma sistemlerinde,konutlarda yerden elektrikli ısıtma sistemlerinde,hayvan barınaklarında  ısıtma,Kar buz önlemede,rampaların ısıtılmasında,Kış bahçesi ısıtılmasında,SPA salonlarında mermer ısıtmada ,Özellikle ıslak hacim alanlarının ısıtılması için idealdir.

 

karbonray kış bahçesi ısıtma

 
KarbonRay Seramik altı ısıtma
Homojen ısı dağılımı, yüksek konfor
Tam otomatik kontrol sayesinde daha az enerji tüketimi
Her hacim için ayrı kontrol edilebilme özelliği
Her türlü zemine uygulanabilme avantajı
 

Özellikleri:

  • Suya ve yangına karşı %100 güvenlidir.
  • Esnek ve dayanıklıdır, bakım gerektirmez.
  • Rakiplerine kıyasla enerji sarfıyatı son derece düşüktür.
  • Sağladığı enerji insan sağlığına faydalıdır.
  • Tesis ve işletme maliyetleri eski ısıtma sistemlerinden daha ekonomiktir.
  • Termostat kontrollü sistemlerde 30 yıl ömürlü ve 2 yıl garantilidir.
  • Doğalgazın olmadığı yerlerde en ekonomik ısıtma yöntemidir.
  • Mekanlarda sert yüzey altına hatta dış mekanlarda güvenle kullanılır.
  • Karbon Ray üzerindeki sıcaklık ortalama 40-50C dir. Sensörler sayesinde istenilen ısıda sabitlenebilir.
  • Özellikle mimari yapı yapanların işlerini kolaylaştıran pratik yapıya sahiptir. Uygulanması son derece kolaydır. Uzun uğraşlar ve masraflar ve bakım gerektirmez.
 
KarbonRay  seramik altı ısıtma,fayans altı ısıtmada, mermer altı ısıtmada, kar-buz önlemede,hamam ısıtmalarında,banyo seramik altı ısıtma da,çatı oluklarında buzlanmanın önlenmesinde ekonomik ve kalıcı çözümler sunmaktadır.Özellikle ıslak hacim alanlarının ısıtılmasında için idealdir.
KarbonRay betonun veya ahşap konstrüksiyonun içine aynı kolaylıkta yerleştirilebilmektedir.
 
karbonray elektrikli yerden ısıtma
 
Zeminden ısıtma, size daha düşük oda sıcaklığı ile yüksek ısıl konfor sağlar. Böylece ısınmak için daha az enerji kullanırsınız.
Yerden ısıtma, mekan içerisindeki sıcaklığın hem yatay, hem de dikey eksende homojen dağılması sayesinde konforlu bir ortam sağlar.  Odanın her yanı eşit ısınır; Radyatör sisteminde yaşanan; peteklere yakın yerlerin sıcak, uzak yerlerin serin olması problemi yoktur.
Yerden ısıtma sistemleri döşemenin altında kaldıkları için mekanların dilendiğince dekore edilmesine imkan tanır. Herhangi bir alan ya da hacim kaybına sebebiyet vermediği gibi, göze hoş gelmeyen radyatör panellerini saklamak için de harcanacak zaman ve paradan  tasarruf sağlar.
KARBONRAY Parke altı ısıtma sistemimizin uygulanamayacağı ; Su ile temas edebilecek kış bahçesi,balkonlarda alternatif ısıtma yöntemidir.
 
Uygulama yapılacak zeminin yapışmayı önleyecek kalıntılardan arındırılmış, kürünü almış ve sağlam olmasına dikkat edilmelidir. Isıtma elemanlarının, alttan ısıtmalı sistemler için uygun bir şapa gömüldüğünden ve tüm ısıtma testlerinden geçtiğinden emin olunmalıdır.
Alttan ısıtmalı sistemlerde yüzey, ani ısı değişikliklerinden dolayı normal zeminlere göre daha fazla harekete maruz kalır. Isıtma sırasında yüzey gerilirken, sistem soğuduğunda büzüşmeler meydana gelmektedir. Bu hareketlere ancak esnek malzemeler tolerans gösterebilmektedir. Yapıştırma işleminde en az S1 esneklik özelliğine sahip yapıştırıcı ve derz dolgu işlemi için esnek derz dolgu malzemesi tercih edilmelidir.
Doğru yapılmış bir seramik uygulaması, bu tip sistemlerin hem uzun ömürlü hem de verimli olmasına katkı sağlayacaktır.
 
Karbonray serilmeden önce zemin temizlenir ve tercihinize bağlı olarak izolasyon malzemesi serilir. Uygulamanın kendi bağlantı elemanlarıyla ve uzman teknik ekip tarafından yapılması tavsiye edilir. Üstünü şap, beton, fayans yapıştırıcı vb. ıslak kimyasallar ile kapatabilirsiniz. Üst zemin kaplaması tercihinize bağlıdır. İnşaat aşamasında veya tadilat aşamasında uygulanmaktadır.
 

Eğer parke altı ısıtma düşünüyorsanız Karbon film ısıtıcı ürünümüzü inceleyiniz.

Yerden Isıtmada Seramik mi Laminant mı?

Ev ve iş yerlerimizde tadilat yapılmadan yerden ısıtma uygulaması istiyorsak bunun tek yolu parke altı ısıtma - (karbon ısıtma filmleri ile) yapmaktır.Karbon ısıtıcı filmlerin seramik ya da beton altında kullanılması uygun değildir. REXVA olarak kullandığımız karbon ısıtıcı filmler M2/220W-190W güçlerindedir ve tek başına ısıtma olarak kullanılabilirler.

Tadilat yapma imkanımız var ise fakat kot sorunundan ötürü şap atamıyorsanız 1,5cm kalınlığı bir çok projeye uyum sağlayan ısıtıcı  Karbonray  ürünümüzü seramik altında kullanabilirsiniz.

Yeni projelerde, kot sorunu yoksa beton altından Karbonray ile yerden ısıtma yapabilirsiniz. Bu sistemde seramik ve diğer tüm malzemeleri son katman olarak uygulayabilirsiniz.Parke döşenecek zeminlerde bu sistemi önermiyoruz. Yüksek güçlü kabloların yerden ısıtma amaçlı beton altı kullanımı sayesinde ev ısıtması olarak kullanabilirsiniz.

Kış bahçesi ve balkonlarda, su alma riski,yazın alanın üzerinin açılması düşünülüyorsa  parke altı ısıtma tercih edilemez bu durumlarda Karbonray ile seramik altı ısıtma uygulanmalıdır.

karbonray uygulama
 
 

 

 

 

 

Karbonray,zeminden ısıtma,fayans altı ısıtma,seramik altı ısıtma,karo altı ısıtma,ıslak zemin ısıtma,hamam ısıtma,banyo ısıtma,sera ısıtma,elektrikli yerden ısıtma,kış bahçesi ısıtma,buzlanma önleyici,çatı oluk ısıtma,kar buz önleme