Kış Bahçesi Isıtma

Kapalı Balkon Isıtma / Kış Bahçesi Isıtma
 
Karbonik film ile kış bahçesi ısıtma
 
Türkiye’de en sık uygulanan tadilat ve dönüşüm projelerinin başında kış bahçesi ve balkon kapatma uygulamaları geliyor. Özellikle apartman dairelerinde yaşam alanlarını genişletebilmek ve daha konforlu bir kullanım yaratabilmek için açık balkonlar farklı şekillerde kapatılıyor. Böylece artık kış bahçeleri ve balkon alanları sadece yaz ve bahar aylarında değil, dört mevsim kullanılabilen fonksiyonel odalara dönüştürülüyor. Ancak bir balkon ya da teras alanını kapatarak kış bahçesine çevirmek, her zaman o alanın dört mevsim de aynı konfor düzeyi ile kullanılabileceği anlamına gelmez. Konforlu bir kullanım sağlamak için kış aylarında bu alanların etkili bir yöntemle ısıtılması gerekir. İşte tam da bu noktada devreye giren en ideal ısıtma uygulamasının elektrikli yerden ısıtma sistemleri olduğunu söyleyebiliriz. 


Karbon ısıtıcı filmle zemin ısıtma kullanılan kapalı balkonlarda yada kış bahçelerinde de uygulanabilir. Sistem uygulamasından sonra üzeri parke ile kapatılır.
 
Kış bahçesi yerden ısıtma sistemleri döşemenin altında kaldıkları için mekanların dilendiğince dekore edilmesine imkan tanır.
Herhangi bir alan ya da hacim kaybına sebebiyet vermediği gibi, göze hoş gelmeyen radyatör panellerini saklamak için de harcanacak zaman ve paradan  tasarruf sağlar.
 
Kış bahçesi yerden ısıtma, mekan içerisindeki sıcaklığın hem yatay, hem de dikey eksende homojen dağılması sayesinde konforlu bir ortam sağlar.
Karbon filmle zeminden ısıtarak, kış bahçenizi, kapalı balkonlarınızı dört mevsim kullanabilirsiniz.
 

Elektrikli Yerden Isıtmada Son Teknoloji

KARBONİK BALKON VE KIŞ BAHÇESİ ISITMA

kış bahçesi ısıtma park village

Kapalı balkon yada kış bahçesi zemin ısıtma sistemlerinde duvar tipi  termostatla sistemlerin sıcaklıkları kontrol altında tutulur.


Rexva Termostatlarımız yer sensörlü olarak çalışmakta olup zemin sıcaklığı 45 C kadar ısıtılabilir. 
Rexva Karbon film altına, 6 mm kalınlığında özel pe yalıtım döşemekteyiz,bu malzeme ısı yalıtımı sağlar .

Kullanılan balkon yada kış bahçelerini ısıtmak için çok pratik bir uygulamadır.

Genellikle uygulaması, ekibimiz tarafından 1 günde tamamlanır.
 
Parke altı ısıtma uygulamasında ,parkenizin 32.sınıf ısıya dayanıklı parke olması gerekmektedir.
 
Isıtıcı film altına  PE yalıtım (Polietilen yalıtım,xpe 40 yoğunluk-ısıya dayanıklı) uygulanmaktadır.
 
           Kış bahçesi ısıtma - Bodrum
 
 
 
Sonradan kapatılan balkon ve kış bahçelerinde, diğer ısınma yöntemleri için gaz hattı çekilmelidir bu da hem tadilat hem de ekstra maliyet gerektirir. Bu sistemlere göre hem daha az uygulama maliyeti olan hemde kırma-dökme ,tadilat gerektirmeyen Rexva karbon ısıtıcı filmle kış bahçesi zeminden ısıtma sistemi montajı bir günde tamamlanır.Size de yerden ısınmanın konforunu yaşamak kalır.Kapalı balkonunuzda ve kış bahçenizde , ısıtıcı soba,sarkan kablolar yada radyatörlerin sebep oldugu görüntü kirliliği,hacim kaybı yaşanmaz.
 
 
*Önemli; Kış bahçelerinde parke altı ısıtmada yalıtımın önemi büyüktür ve kesinlikle halı koruyucu keçeler kullanılamaz.(Keçe, parke altında esneme yapar,rutubete dayanıksızdır,koku yapar.Neme maruz kaldığında çökme yapar,zamanla esneyen keçelerden dolayı parkeler açılma yapar.Nemi hapseden keçeler parkelerin çürümesine sebep olur.Keçe parke altında kullanılabilecek bir yalıtım malzemesi değildir.) Bu yüzden ısıya dayanıklı,kalın Pe yalıtım uygulamaktayız.
Kapalı teras alanları için sulu borulu yerden ısıtma sistemleri uygun değildir. Çünkü sulu yerden ısıtma sistemleri, kesintili süreli kullanılamaz yani gün içerisinde ısıtıcının açılıp kapatıldığı mekanlar için uygun değildir,hızlı ısınamaz.Bu sebepledir ki kış bahçesi ısıtmada veya kapalı teras ısıtmaları tercihinde mekânın durumuna göre seramik altı ısıtmada karbonray ya da parke altında karbonik film ısıtma sistemleri tercih edilmelidir.
Kış bahçesinde parke altı ısıtma sistemi düşünülüyorsa, kapatılan kış bahçesinde yüksek derecede su yalıtımı yapılmalı, alanın su almadığından emin olunmalıdır.Eğer su alma riski varsa, seramik altı ısıtma sistemimizi düşünebilirsiniz.

Eğer küçük bir balkonunuz yada kış bahçeniz varsa sizin ölçülerinize göre Rexva ısıtıcı filmlerimizi hazırlayıp kargo ile ulaştırıyoruz.Kablo bağlantıları yapılarak gönderilen ısıtıcı filmlerin uygulamasını teknik destek alarak kendiniz yapabilirsiniz veya montaj ekibimiz tarafından yapılabilir.Bu konuda müşteri temsilcimiz size uygun fiyatlandırma ve desteği sağlayacaktır.
 
Rexva karbon filmle yerden ısıtma ; Fiyat teklifi ve bilgi almak için uygulanacak alanın enxboy ölçüleri ve bulunduğunuz ili , iletişim bilgilerinizle birlikte bilgi@karbonisiticifilm.com adresine mail gönderebilirsiniz.
Yerden ısıtma sistemleri

 

Bizimle iletişime geçin

Kış Bahçesi & Kapalı Balkon Zeminden Isıtma

Kış bahçesi ve kapalı balkonlarda zeminden ısıtma

20.11.2019 11:30
Balkon ve kış bahçeleri için en kullanışlı ve pratik ısıtma sistemi olan karbon ısıtıcı filmle zeminden ısıtma uygulamasını Türkiye genelinde sizlere sunuyor, bir günde montajını tamamlıyoruz. Konforlu, sağlıklı ve dengeli bir ısıtma           Yerden ısıtma...