Kapalı balkon ısıtma

KAPALI BALKON ZEMİNDEN ISITMA
 

Rexva ısıtıcı filmle zemin ısıtma kullanılan kapalı balkonlarda yada kış bahçelerinde de uygulanabilir.Balkon ısıtma-rexva

Sistem uygulamasından sonra üzeri  parke ile kapatılır.Parke altı ısıtma uygulamasında,parkenizin 32.sınıf ısıya dayanıklı parke olması gerekmektedir.

Yerden ısıtma sistemleri döşemenin altında kaldıkları için mekanların dilendiğince dekore edilmesine imkan tanır.

Herhangi bir alan ya da hacim kaybına sebebiyet vermediği gibi, göze hoş gelmeyen radyatör panellerini saklamak için de harcanacak zaman ve paradan  tasarruf sağlar.

Rexva Karbon film ile yerden ısıtma, mekan içerisindeki sıcaklığın hem yatay, hem de dikey eksende homojen dağılması sayesinde konforlu bir ortam sağlar.

Elektrikli Yerden Isıtmada SON TEKNOLOJİ ;1 günde kolay kurulum...

 

Rexva elektrikli yerden ısıtma filmleri

Kapalı balkon ısıtma yada kış bahçesi zemin ısıtma sistemlerinde duvar tipi  termostatla sistemlerin sıcaklıkları kontrol altında tutulur.

Rexva Termostatlarımız yer sensörlü olarak çalışmakta olup zemin sıcaklığı 45C kadar ısıtılabilir.

balkon ısıtma termostat

Karbon film altına, 6 mm kalınlığında PE yalıtım döşemekteyiz, bu malzeme ısı yalıtımı sağlar .

Genellikle uygulaması, ekibimiz tarafından 1 günde tamamlanır.

Parke altı ısıtma uygulamasında ,parkenizin 32.sınıf ısıya dayanıklı parke olması gerekmektedir.

Kapalı balkon ısıtma ve kış bahçesi ısıtmada , 190Watt veya 220Watt gücünde ısıtıcı filmler kullanılmaktadır.

balkon parke altı ısıtma

 

Sonradan kapatılan balkon ve kış bahçelerinde, diğer ısınma yöntemleri için gaz hattı çekilmelidir bu da hem tadilat hem de ekstra maliyet gerektirir. Bu sistemlere göre hem daha az uygulama maliyeti olan hemde kırma-dökme ,tadilat gerektirmeyen Rexva karbon ısıtıcı filmle balkon ısıtma sistemi montajı bir günde tamamlanır.Size de yerden ısınmanın konforunu yaşamak kalır.Kapalı balkonunuzda ve kış bahçenizde , ısıtıcı soba,sarkan kablolar yada radyatörlerin sebep oldugu görüntü kirliliği,hacim kaybı yaşanmaz.

(Örnek aylık elektrik maliyeti hesaplaması ; 10 metretül ısıtıcı film döşenen bir balkonda, sistem günde 5 saat çalıştırılırsa 30 günde max. 80TL elektrik maliyeti olur)

balkon ısıtma- tema halkalı

*Önemli; Kış bahçelerinde parke altı ısıtmada yalıtımın önemi büyüktür ve kesinlikle halı koruyucu keçeler kullanılamaz.(Keçe, parke altında esneme yapar,rutubete dayanıksızdır,koku yapar.Neme maruz kaldığında çökme yapar,zamanla esneyen keçelerden dolayı parkeler açılma yapar.Nemi hapseden keçeler parkelerin çürümesine sebep olur.Keçe parke altında kullanılabilecek bir yalıtım malzemesi değildir.) Bu yüzden ısıya dayanıklı,kalın yoğunluğu yüksek Polietilen (pe) yalıtım uygulamaktayız.

Kapalı teras alanları için sulu borulu yerden ısıtma sistemleri uygun değildir. Çünkü sulu yerden ısıtma sistemleri, kesintili süreli kullanılamaz yani gün içerisinde ısıtıcının açılıp kapatıldığı mekanlar için uygun değildir,hızlı ısınamaz.Bu sebepledir ki kış bahçesi veya kapalı teras ısıtmaları tercihinde mekânın durumuna göre seramik altı ısıtmada karbonray ya da parke altında karbonik film ısıtma sistemleri tercih edilmelidir.

 

Eğer küçük bir balkonunuz yada kış bahçeniz varsa sizin ölçülerinize göre Rexva ısıtma filmlerimizi hazırlayıp kargo ile ulaştırıyoruz.

 

Balkon ısıtma Fiyat teklifi ve bilgi almak için uygulanacak alanın enxboy ölçüleri ve bulunduğunuz ili , iletişim bilgilerinizle birlikte bize mail gönderebilirsiniz.