Karbon filmle elektrikli yerden ısıtma sistemi

Teknoloji baş döndürücü bir hızla gelişiyor. Son kullanıcıya yönelik ürünler dışında esas olarak üretim tekniklerini geliştiren ve dönüştüren yeni uygulamalar sayesinde pek çok sektörde her yeni gün sayısız yeni ürün piyasaya çıkıyor. Bu ürünlerin gündelik hayattaki uygulamalarını görmek için de artık eskisi kadar beklememiz gerekmiyor. Teknolojiye erişimin irili ufaklı her türden firma ve hatta tekil kişiler için bile olanaklı hale geldiği, küresel lojistik imkanlarının gelişmesiyle gerekli ürün veya hammaddeye artık günler içinde rahatlıkla ulaşılabildiği bu dönemde girişimci firmaların önü sonuna kadar açılmış durumda. Kuşkusuz bu durumun yansımalarını dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de çokça görüyoruz. İnşaat sektörü ve onu çevreleyen çok çeşitli yan sektörler de yeni nesil inovatif ürünlerden nasibini fazlasıyla alıyor. Bu yazımızda elektrikli yerden ısıtma teknolojisini son derece kolay uygulanabilir ve verimi yüksek bir hale getiren yeni bir sistemden ve uygulandığı örneklerden söz edeceğiz. İstanbul merkezli firmamız tarafından yapılan uygulama hakkında bilgiler paylaşacağız.
 
parke altı ısıtma beykoz
 
Zemin altına döşenen karbon ısıtıcı filmler yardımıyla uygulanan bu sistem, sayısız farklı şekilde ve dilediğiniz hemen her yerde kullanılabiliyor. Ev ve ofis ısıtmasında,  kış bahçes i ısıtma ve kapalı balkonların ısıtılmasında, ana okulu, cami ısıtma ve benzeri kamusal alanlarda ve hatta yat ısıtmada bile yararlanabileceğiniz bu yeni nesil yerden ısıtma sistemi hem yatay hem de düşey eksende homojen bir ısı dağılımı sağladığı için çok konforlu bir ortam temin ediyor.
 

Bir günde uygulama

kış bahçesi ısıtma- beykoz
Yerden ısıtma sistemleri aslında oldukça eskidir. Ancak pek çok insan için aşırı zenginliğin şaka konusu edilmesine vesile olan bu eski sistemler çok maliyetli, uygulanması çok zahmetli ve bunun sonucunda çok nadir kullanılan ürünlerdi. Teknolojinin gelişimi sayesinde bu yeni nesil karbon film yerden ısıtma metodunda ise 30 metrekare gibi bir alan yalnızca bir gün içinde elektrikli yerden ısıtmalı hale getirilebiliyor. Üstelik geçmişte olduğu gibi dudak uçuklatıcı maliyetlerle değil, bu konfor için son derece makul bir maliyetle.

İster tüm evde, ister tek odada

rexva yerden ısıtma

Kombi ve doğalgaz sistemlerinde olduğu gibi pek çok detayın incelenmesini gerektiren zahmetli bir altyapıya gereksinmeyen bu son derece basit ama bir o kadar da etkili sistemi isterseniz evinizin ya da iş yerinizin tamamında, isterseniz yalnızca bir bölümünde kullanabilirsiniz. Söz gelimi yeni emeklemeye başlayan bebeğinizin odası için elektrikli yerden ısıtma son derece sağlıklı ve etkili bir çözüm olacaktır.

45 dereceye kadar sıcaklık

rexva termostat
Bu özel sistemde Rexva markalı termostatlar kullanılıyor ve bu sayede mekânın sıcaklığını dilediğiniz seviyede tutabiliyorsunuz. Her ne kadar oda ısısı için çok yüksek olsa da özel durumlarda ve gereksinimlerde kullanılmak üzere 45 derece gibi yüksek bir ısıya kadar çıkabilen bu termostatlar sayesinde oldukça zahmetsiz bir kullanım söz konusu.
 

Endüstriyel alanlar için de elverişli

balkon ısıtma istanbul
Yerden ısıtma sistemi sera gibi yüksek verimli tarım alanları ve örneğin meyve kurutma ve benzeri endüstriyel işlemler için de benzersiz bir kolaylık sunuyor.
Parke altı ısıtma sisteminin uygulanmasında gereken tek altyapı parkelerin 32. sınıf ısıya dayanıklı parke olması. Isıtıcı film altına PE yalıtım da uygulanan bu sistemde başka herhangi bir gereklilik bulunmuyor.