Kış bahçesi ve kapalı balkonlarda zeminden ısıtma

20.11.2019 11:30

Türkiye’de en sık uygulanan tadilat ve dönüşüm projelerinin başında balkon kapatma uygulamaları geliyor. Özellikle apartman dairelerinde yaşam alanlarını genişletebilmek ve daha konforlu bir kullanım yaratabilmek için açık balkonlar farklı şekillerde kapatılıyor. Böylece artık balkon alanları sadece yaz ve bahar aylarında değil, dört mevsim kullanılabilen fonksiyonel odalara dönüştürülüyor. Ancak bir balkon ya da teras alanını kapatarak kış bahçesine çevirmek, her zaman o alanın dört mevsim de aynı konfor düzeyi ile kullanılabileceği anlamına gelmez. Konforlu bir kullanım sağlamak için kış aylarında bu alanların etkili bir yöntemle ısıtılması gerekir. İşte tam da bu noktada devreye giren en ideal ısıtma uygulamasının elektrikli yerden ısıtma sistemleri olduğunu söyleyebiliriz. 

Balkon ve kış bahçeleri için en kullanışlı ve pratik ısıtma sistemi olan karbon ısıtıcı filmle zeminden ısıtma uygulamasını Türkiye genelinde sizlere sunuyor, bir günde montajını tamamlıyoruz.

Sonradan kapatılan  kış bahçesi v e balkon alanlarında sağlıklı ve dengeli bir sıcaklık sağlayacak bir ısıtma sistemi oluşturmak evin içinde kullanılan diğer ısınma yöntemleri düşünüldüğünde oldukça zor olacaktır. Örneğin doğal gaz ile ısınan bir eviniz varsa balkonu da ısıtma sistemine dahil edebilmeniz için gaz hattı çektirmeniz gerekir ki bu da hem zahmetli bir tadilat sürecini hem de ekstra maliyeti beraberinde getirir. Oysa hem ekonomik olarak, hem de kırma dökme ve tadilat gerektirmediği için pratiklik ve kolaylık açısından çok daha avantajlı olan Rexva karbon ısıtıcı filmle zeminden ısıtma sistemi ile kapalı balkon ya da kış bahçenizi bir günde sıcak bir iç mekana dönüştürebilirsiniz.

Konforlu, sağlıklı ve dengeli bir ısıtma

kış bahçesi ısıtma
 
 
 
 
 
Yerden ısıtma sistemlerinin en büyük avantajlarından biri de pek tabii ki sağladığı konfordur. Diğer sistemlerde olduğu gibi yer kaplayan bir ısınma aracına ihtiyaç duyulmaması ve sarkan kablo ya da radyatörlerin sebep olduğu görüntü kirliliğine sahip olmaması, zemin ısıtma uygulamalarını çok daha kullanışlı kılıyor. Tabii bunların yanı sıra ısının eşit dağılımı ile her zaman en dengeli ve sağlıklı sıcaklığın yaratılması da ekstra konfor ve yaşam kalitesi sağlıyor.  
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

Son teknolojiyi kullanan kullanışlı bir sistem

 
 
Rexva karbon ısıtıcı filmle zeminden ısıtma uygulaması, son teknolojiyi kullanan termostatlı bir sistemdir. Sensörlü olarak çalışan bu sistemle balkonunuzun zeminini 45 dereceye kadar istediğiniz sıcaklıkta ısıtabilirsiniz.
 
 
 

 

 

 

 

Bu ve benzeri büyüklükteki projelerin montaj ve uygulaması yalnızca bir ya da iki gün sürüyor ve böylece yerde ısıtma konforuna hemen erişebiliyorsunuz. Özellikle bu örnekteki gibi cam balkon kapatma uygulamalarında ısı kaybı diğer duvar ya da panel sistemlerine göre daha fazla olacağı için balkonun ısı kaynağının dengeli bir sıcaklık yayması ve bu sıcaklığı belirli bir seviyede tutabilmesi büyük bir önem kazanıyor.

Hem balkonda hem diğer odalarda…

 
 
 
Yalnızca balkon ve kış bahçesi alanları için değil, evinizin ya da iş yerinizin diğer iç mekanları için de oldukça pratik, ekonomik ve sağlıklı ısıtma çözümleri üretiyoruz. Parke altı ısıtma sistemi hizmetini Türkiye genelinde vermekteyiz.